چرا زاموفیلیا گیاه گرانیست ؟

تاریخ: 4 ژانویه 2020
بازدید: ۲۶۲

نکته مهم :
تمام بخشهای زامیفولیا سمی هستند. آن را از کودکان و حیوانات خانگی که ممکن است با آن بازی و یا مصرف کنند دور نگه دارید.

زامیفولیا در سایه خوب رشد می کنند اما کمی نور باعث طراوت بیشتری برای این گیاه خواهد شد. اما نور دادن باید منظم باشد، در گلخانه های حرفه ای برای زامیفولیاها در هفته یکبار، 1روز مشخص در هفته به طور مرتب به ان نور می دهند که زامیفولیا ها این نور و انرژی را برای یک هفته در خود ذخیره می کنند و این کار باعث قوی شدن گیاه در برابر بیماری ها شود.

این گیاه بهتر است همیشه خشک نگه دارید. اگر شما به آن اب بیش از حد بدید یا مرطوب نگه دارید ممکن است برگ های ان زرد شود و پیاز و ریشه ها بپوسد. هیچوقت زامیفولیا را سیراب نکنید و همیشه برای رفع عطش به ان اب بدهید این بهترین روش ابیاری زامیفولیا می باشد.

تکثیر

تکثیر این گل کند رشد با قلمه برگ و تقسیم ریزوم امکان پذیر است ولی باید چند ماهی برای رشد آن صبر کنید.

آفت و بیماری

تقریباً آفتی ندارد ولی پوسیدگی ریشه ناشی از آبیاری زیاد مهمترین بیماری آن است.

بهترین مزیت زامیفولیا کم ابی و کم نوری نیست به دلیل نوع سمی بودن هیچ حشره ای یا أفتی به زامیفولیا ها حمله نمی کند و همیشه در امان از حشرات هستند و سم پاشی حشرات نیاز ندارند.

🌫خاک

۵٠٪‏ شن و ماسه نوک تیز و یا پرلیت و ٢٠٪‏ ورمی کمپوست و ٣٠٪‏ پیت ماس به خوبی کار می کند، و در بستر کاکتوس هم بسیار عالی می ماند.

کود

خوراک 4 بار در سال با یک کود کامل سه بیست در ابتدای هر فصل بهترین روش کوددهی به این گیاه می باشد

برچسب‌ها:

Iran Ghalameh

ایران قلمه ، سایتی برای تمام دوست داران گل و گیاه

دیدگاه‌ها

ایران قلمه با هدف خدمت به هموطنان در زمینه عرضه گل های هدیه و گیاهان آپارتمانی و لوازم جانبی از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی راه اندازی شد. تیم ایران قلمه قصد دارد در دنیای پر مشغله و پر استرس امروزی، فرهنگ هدیه دادن گل ، این مظهر زیبایی و محبت و  گیاهان آپارتمانی را باب کند ، همچنین گیاه داری در منازل، آپارتمان ها و محل های کار را توسعه دهد؛ زیرا اعتقاد دارد نگهداری، پرورش و همزیستی با گل ها و گیاهان در آرامش و سلامت روانی هموطنان تاثیر بسزایی دارد.

Copyright © 2019 IranGhalameh